Evropská pouť mladých

02.08.2020 14:24

V srpnu příštího roku se v Santiagu de Compostela uskuteční Evropská pouť mladých (PEJ21) s mottem „Mladíku vstaň a buď svědkem. Apoštol sv. Jakub Tě čeká." Logo, plakát a hymnu pětidenní poutě, která začne 4. srpna 2021 představili organizátoři přímo na světoznámém poutním místě, kde leží ostatky sv. Jakuba, v sobotu 25. července.

 

Pětidenní iniciativa je součástí tzv. Compostelského svatého roku, který se koná vždy, když svátek sv. Jakuba připadá na neděli.

Motto poutě je inspirované tématem Světových dní mládeže, které se uskuteční v Lisabonu v roce 2023, i tématy přípravných let právě na toto setkání.

Účastníci Evropské poutě mládeže budou mít ještě před začátkem jejího oficiálního programu možnost putovat do Santiaga i formou tradiční pěší poutě. Organizátoři připravili osm různých tratí ve čtyřech provinciích Galície i speciální trasu v compostelské diecézi.

„V těchto časech pandemie Covid-19 i dalších „pandemií“, kdy chybí smysl života, potřebujeme být znamením víry naděje a lásky," vyzval mladé arcibiskup Santiaga de Compostela Mons. Julián Barrio při prezentaci projektu, na kterou se již přihlásilo velké množství zájemců.

Hymna Evropské poutě mladých má název: „Přijď do Santiaga, je to víc, než jen pouť.“ Na logu a plakátu, který vytvořil Antonio Jesús Marcos, jeden z mladých poutníků, nechybí symbol poutníků do Compostely - mušle - a ani místní katedrála.

„Dnes, víc než kdykoliv dříve, potřebujeme sílu, nasazení a víru mnohých mladých, kteří chtějí nastartovat, kteří potřebují povzbuzení, doprovázení a kteří chtějí absolvovat pouť do Santiaga ne jen pro to, aby cestovali, ale aby našli smysl své nejhlubší touhy po štěstí, kterou je možné najít v Kristu,“ vysvětlují organizátoři Evropské poutě mladých.

Stránky holek ze scholy Mysločovice. Najdete zde informace o jednotlivých členec, informace o zkouškách, fotografie i to, čím se holky baví.
Stránky ministrantů farnosti Mysločovice
TOPlist

Kontakt

Farnost Mysločovice Mysločovice 10
763 01

P. Michal Šálek, farář
Soukromý tel.: 731 621 228
Farní mobil: 733 741 865
č. ú. 169751969/0300
IČO 484 71 780
famyslocovice@ado.cz